Pri expandovaní s e-shopom na zahraničný trh vás okrem prirodzeného prekladu web stránky čaká ešte jedna dôležitá úloha. Výber kvalitného prepravcu vašich zásielok do zahraničia. Trh ponúka veľa možností, avšak pre vás je určite rozhodujúca výhodná cena, kvalitné služby a rýchle dodanie. Pripravili sme pre vás praktický prehľad možností odosielania balíkov. 

 

Preprava do zahraničia cez DPD

DPD je najčastejšia voľba e-shopov pri preprave do zahraničia. Vďaka tomu, že spoločnosť DPD má vybudovanú sieť v rámci celej Európy , dokáže minimalizovať náklady na prepravu vašej zásielky. V súčasnosti prepravuje do 37-ich krajín Európy a dokáže vám zabezpečiť doručenie zásielky do 1 – 5 dní. Okrem doručenia domov ponúka pre zákazníkov aj doručenie na odberné miesta Pickup, čo zabezpečí ešte nižšiu cenu prepravy. Kompletný zoznam krajín aj podrobnýcenník DPD dopravy do zahraničia nájdete tu.

Zásielkovňa

Českú firmu Zásielkovňa určite poznáte. Okrem Česka a Slovenska Zásielkovňa doručuje balíky do všetkých krajín Európy vrátane  Veľkej Británie a Ruska. Systém Zásielkovne si viete implementovať priamo do CMS vášho e-shopu, čo vám uľahčí prácu pri posielaní balíka. Zásielkovňa sľubuje doručenie balíka do 5 pracovných dní a rovnako ako DPD, pomôže vám aj s prípadným colným konaním. Cena prepravy sa líši od požadovanej destinácie doručenia, no začína na zaujímavých 1,65 € za balík. Kompletný cenník Zásielkovne nájdete na tomto odkaze. 

Slovenská pošta

Slovenská pošta je klasika, pri ktorej môžete využiť službu Balík svet pri posielaní zásielok do celého sveta. Cena je vyššia ako pri iných prepravcoch a limitovaná je aj veľkosť zásielky do 10 kg. Balík môžete podať aj online. Ak posielate balíky iba do štátov EÚ, zaujímavá pre vás môže byť služba Expres Mail Servis (EMS). Táto služba expresne doručuje zásielky do 1 kg do štátov Európskej únie aj do celého sveta. Či je doručenie naozaj expresné, o tom by sa dalo polemizovať, nakoľko lehoty pošta na svojej stránke neuvádza. Viac informácií k službe Balík svet nájdete tu.

Ak plánujete posielať malé zásielky (do 1 kg) do štátov Európskej únie, preštudujte si službu EMS.

Pošta bez hraníc

Pošta bez hraníc je ďalšia obľúbená služba podnikateľov, nakoľko spolupracuje so známymi prepravnými spoločnosťami, no ponúka zvýhodnené ceny na faktúru. Zaujímavá pre vás môže byť služba fullfillmentu pre e-shopy. Firma pre váš e-shop zabezpečí skladovanie tovaru a expedíciu k zákazníkom v rámci celej EÚ a Veľkej Británie. Cena prepravy sa pre jednotlivé štáty líši. Kompletný cenník Pošty bez hraníc nájdete tu.


Nezávislý sprostredkovateľ dopravy VHL Europe

Ak sa so svojím e-shopom chystáte expandovať za hranice, môže byť pre vás riešením doprava od VHL europe. Jednoducho povedané, ak si necháte dopravu sprostredkovať a nebudete si riešiť vlastné zmluvy s prepravcami, môžete dostať lepšiu cenu za prepravu. Nakoľko sprostredkovateľ prepravuje veľké objemy zásielok, má s prepravcami výhodné zmluvy. VHL europedistribuuje balíky pre viac ako 40 e-shopov a naozaj ponúka lepšie cenové podmienky u prepravcov (pošta, DPD…). Viac informácií o VHL nájdete tu.

Preprava do zahraničia je jednoduchšia a rýchlejšia ako kedykoľvek predtým, e-commerce sa výrazne darí, a preto nikdy nebol lepší čas začať s expanziou ako teraz. Ak ste sa rozhodli posunúť hranice svojho e-shopu, nepodceňte kvalitu prekladu textov a využite službu Nativero.com.


Potrebujete vediet viac?

Naplánujte si hovor

Vyberte si deň a čas kedy vám zavoláme.

Potrebujete vediet viac?

Naplánujte si hovor

Vyberte si deň a čas kedy vám zavoláme.

Naplánovať hovor